Individuálně podle stavu Vašeho chrupu Vám doporučíme vhodný léčebný plán.  

Správná dentální hygiena od dětského věku je nejlepší prevencí zubního kazu.

 

Velice efektivně likviduje bakterie a viry, působí i proti herpetickým lézím.

             
   
   

Léčba parodontozy

Léčba paradentozy je náročnější než léčba zánětu dásní. Dochází totiž mimo otoku a bolesti ke ztrátě kosti, která mizí bez jakýchkoli příznaků pro pacienta.

Pozdní příznaky onemocnění jako je viklavost a závažná ztráta kosti se již léčit nedají
Léčba je dlouhodobá, náročnější a nutnost pravidelných kontrol je nutná.

Sám pacient není schopen rozlišit jednotlivé fáze onemocnění.Protože klidové fáze střídají fáze akutní.Léčebné postupy je nutné vhodně kombinovat a střídat dle vývoje onemocnění.

Včas je třeba indikovat i výkony chirurgické.Laser je moderním pomocníkem v léčbě parodontitidy.
Nahrazuje celkovou léčbu antibiotiky,která může vést k dalším celkovým komplikacím.
Laserový paprsek má velkou energii. Jeho působením dojde k likvidaci bakterií i virů na povrchu i v hloubce tkání.

Tyto vlastnosti ho předurčují k likvidaci širokého spektra bakterií a to je výhodné pro plakem způsobené záněty jako je gingivitida a parodontitida.

Antibakteriální ošetření laserem je více-méně bezkontaktní a tedy zcela nebolestivé.
Při léčbě parodontitidy je ošetření laserem nutné opakovat dle klinického stavu. Při klidném průběhu je obvyklá potřeba ošetření 1x za půl roku.

Vector

Pokud se již u Vašeho chrupu v důsledku paradentozy vytvořily kapsy (choboty) mezi zuby a dásněmi, jsme schopni je léčit přístrojem Vector. Vector je vůbec prvním bezkontaktním přístrojem na léčbu paradentózy a umožňuje bezbolestné hloubkové čištění povrchu kořenů zubů. Tenoučká sonda se zavádí přímo mezi zub a nemocnou dáseň a pomocí rozkmitání tekutiny tomto prostoru se šetrně čistí a leští povrch kořene zubu. Čistý povrch kořene umožňuje hojení přilehlé dásně a epitelové „zhojení“ zánětlivé kapsy.

Dentální hygienu a ošetření přístrojem Vector umožňujeme (po domluvě) i klientům, kteří u nás nejsou registrováni, po domluvě s dentální hygienistkou.

Při ošetřování není potřeba injekční znecitlivění, ( u citlivých pacientů ale je možné). Tento přístroj je velmi šetrný k pacientovi a značně efektivní v léčbě tak rozšířeného a závažného onemocnění jakým je parodontoza.

pokročilá parodontoza

parodontoza na RTG snímku


Nahoru...

Created design by JB Copyright © jarca.cz